Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych

Widoczne naczynka krwionośne to bardzo częsty problem dotykający zarówno kobiet i mężczyzn. Najczęstsze okolice w których pojawiają się rozszerzone naczynia krwionośne to: twarz, dekolt, nogi.
Pęknięcia pojawiają się gdy odczuwalne są nagłe zmiany temperatur, zmiany promieniowania słonecznego a nawet pod wpływem spożywania nadmiernej ilości alkoholu.

Skóra u osób dotkniętych tą dolegliwością jest sucha, cienka i posiada delikatną strukturę wrażliwą na bodźce działające na nią z zewnątrz.

Naszym niezawodnym sposobem na pozbycie się popękanych i rozszerzonych naczynek jest światło lasera. Pod wpływem światła lasera zmiany naczyniowe ulegają zmniejszeniu bądź całkowitemu zanikowi.

Leczenie laserem w przypadku rozszerzonych naczyń krwionośnych może być używane do:

  • leczenia rozszerzonych naczyń włosowatych w okolicy twarzy i nóg,
  • leczenia często pojawiających się pajączków,
  • leczenia czerwonych plam na skórze zwanych „wisienkami”, które występują u osób starszych,

Jak wygląda leczenie a właściwie zamykanie naczynek krwionośnych w studio Dermamax?

Po pierwsze bardzo ważną kwestią jest konsultacja ze specjalistą w celu właściwego zbadania rodzaju i miejsca wystąpienia dolegliwości.

Następnie specjalista dobiera odpowiednią wiązkę promieni lasera, które przechodząc przez powłoki skóry pacjenta wchodzi w fotonową reakcję z barwnikiem krwi (hemoglobiną) powodując wydzielenie się ciepła co z kolei sprawia, że naczynka zostają zamknięte. Zabieg z wykorzystaniem lasera jest bezpieczny i nieinwazyjny.

Jak długo trwa laserowe zamykanie naczynek i jakie odczucia towarzyszą pacjentowi w trakcie zabiegu?

Czas wykonania zabiegu zależy głównie od miejsca działania lasera. Trwa on od kilku do kilkunastu minut. W miejscu na które działamy laserem może być odczuwalne punktowe ciepło lub ukłucie.