Usuwanie zmarszczek

Zmarszczka – jest to objaw starzenia się skóry, który wraz z wiekiem przybiera na sile i zmarszczek pojawia się coraz więcej. Odpowiednia metoda usunięcia zmarszczek to bezspornie kwestia osobista, dlatego zapraszamy serdecznie do naszego studia na osobistą konsultację i wybór najlepszej metody.

Wśród metod usuwania zmarszczek możemy wyróżnić:

  1. Dermabrazja – zabieg w trakcie którego usuwa się wierzchnią warstwę skóry, co z kolei wywołuje jej lepszą regenerację i wzrost.
  2. Mikrodermabrazja – zabieg w trakcie którego również usuwa się naskórek, jednak jest to mniej inwazyjna metoda niż dermabrazja.
  3. Usuwanie zmarszczek laserem – w miejscu naświetlanym laserem pobudza się skórę do produkcji kolagenu, który z kolei pobudza komórki skóry do mocniejszej regeneracji.
  4. Zastrzyki z toksyny botulinowej typu A – zabieg z wykorzystaniem tej substancji paraliżuje konkretne mięśnie twarzy, co powoduje, że skóra nabiera gładkości oraz staje się napięta. Zastrzyki z botoksu najczęściej wstrzykuje się w celu redukcji zmarszczek na czole, między brwiami oraz kurzych łapek.
  5. Wstrzykiwanie wypełniaczy w postaci: kolagenu, lub tłuszczu. Pobudzają one skórę do produkcji nowych komórek, stymulują jej napięcie oraz powodują wygładzenie się jej powierzchni.