Usuwanie cellulitu

Cellulit – zwany „lipodystrofią” – jest to zwyrodnienie tkanki łącznej, która uwidacznia się poprzez nierównomierne ułożenie się komórek skóry. Na skórze widzimy wklęśnięcia wyglądające jak struktura gąbki, występują zgrubienia oraz miniaturowe guzki. Skóra na której pojawił się cellulit przypomina skórkę pomarańczy.

Dlaczego na mojej skórze powstaje cellulit?

Cellulit powstający na skórze to nic innego jak miejsce w którym gromadzi się nadmierna ilość tkanki tłuszczowej. Może uwidocznić się na powierzchni: brzucha, ud, pośladków czy nawet ramion.

Walkę z cellulitem można rozpocząć od stosowania kremów na cellulit, poprzez wszczęcie odpowiedniej diety lub zdecydować się na częstsze uprawianie wysiłku fizycznego oraz masaż.

W Studio Dermamax możecie Państwo skorzystać z szeregu zabiegów które:

  • usuną nadmierną ilość cellulitu czyli tkanki tłuszczowej oraz zgromadzonych nieprzetworzonych substancji przemiany materii zwanych „metabolitami”,
  • pobudzą krążenie krwi i zwiększą odpływ limfy,
  • przywrócą odpowiednie napięcie mięśni, elastyczność skóry oraz jej jędrność sprawiając, że wystąpienie cellulitu znacznie się ograniczy,

Zabiegi które leczą powodując usunięcie lub redukcję cellulitu:

  1. Mezoterapia igłowa – dzięki przyśpieszeniu metabolizmu komórek tłuszczowych ich ilość jest zredukowana a skóra w miejscu iniekcji staje się jędrna.
  2. DermaPen – pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry, dzięki czemu skóra staje się napięta i bardzo elastyczna.
  3. Karboksyterapia – spektakularny efekt usunięcia cellulitu w każdym stadium jego wystąpienia.
  4. Drenaż limfatyczny – przyśpiesza metabolizm komórek tłuszczowych, poprawia krążenie krwi, i pobudza układ limfatyczny.
usuwanie cellulitu kraków