Manualne oczyszczanie twarzy, dekoltu i pleców

Manualne oczyszczanie twarzy, dekoltu i pleców to jedna z najstarszych, a zarazem wciąż bardzo popularnych metod oczyszczania skóry w gabinecie kosmetologicznym. Pomimo, iż zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, jest to zdecydowanie najlepszy sposób na usunięcie zalegających w wykwitach skóry zanieczyszczeń.

Etap 1 – jak przebiega zabieg manualnego oczyszczania twarzy, pleców i dekoltu?

Zabieg rozpoczynany jest od dokładnego demakijażu. Stosowany do tego preparat, powinien być dobrany odpowiednio do rodzaju skóry osoby, u której będzie przeprowadzany zabieg. Następnym krokiem jest wyrównanie pH skóry, poprzez tonizacje. Tak wstępnie oczyszczoną skórę, należy dokładnie przeglądnąć i ocenić pod względem struktury, kolorytu oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego.

Etap 2 – peeling skóry w miejscu przeprowadzenia manualnego oczyszczania twarzy, pleców i dekoltu

Po przeprowadzeniu przeglądu skóry, wskazane jest wykonanie peelingu. Jest to istotny etap zabiegu, gdyż dochodzi do złuszczenia wierzchnich warstw naskórka. Peeling powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju skóry osoby, u której przeprowadzamy zabieg, np.:

  • enzymatyczny,
  • drobnoziarnisty,
  • gruboziarnisty,
  • kawitacyjny.

Etap 3 – rozgrzanie i spulchnianie skóry

W następnej kolejności należy rozgrzać oraz rozpulchnić skórę przy użyciu wapozonu. Etap ten należy przeprowadzać z należytą uwagą, gdyż osoba u której wykonujemy zabieg może czuć dyskomfort, a nawet zostać poparzona. Przy rozgrzaniu dochodzi to rozszerzenia porów skórnych.

Etap 4 – zabieg manualnego oczyszczania twarzy, pleców i dekoltu

Kolejnym etapem jest manualne oczyszczanie skóry na twarzy, szyi lub dekolcie. Polega ono na wyciskaniu wydzieliny z ujść gruczołów łojowych oraz innych zmian:

  • zaskórników,
  • krost,
  • prosaków

przy użyciu opuszek palców lub przeznaczonych do tego narzędzi.

Etap 5 – dezynfekcja zmian skórnych po manualnym oczyszczaniu

Po oczyszczeniu zmian, należy zdezynfekować skórę. W kolejnych etapach wskazane jest przeprowadzenie zabiegu jonoforezy lub sonoforezy z zastosowaniem odpowiednio dobranej ampułki, a następnie nałożenie maski łagodzącej.

Etap 6 – procedura po zabiegu manualnego oczyszczania twarzy, pleców lub dekoltu

Po wykonanym zabiegu, należy zabezpieczyć skórę nakładając krem nawilżający z filtrem UV. Częstotliwość zabiegu dostosowywana jest indywidualnie, w zależności od stanu skóry. Istotne jest jednak, aby przeprowadzać go regularnie, co jakiś czas. Osoby z cerą mieszaną, tłustą czy trądzikową, powinny decydować się na wizyty w gabinecie nawet co kilka tygodni.

Zobacz również: