/Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy2018-08-30T18:16:21+00:00

Manualne oczyszczanie twarzy, dekoltu i pleców

Manualne oczyszczanie twarzy, dekoltu i pleców

Manualne oczyszczanie twarzy, dekoltu i pleców to jedna z najstarszych, a zarazem wciąż bardzo popularnych metod oczyszczania skóry w gabinecie kosmetologicznym. Pomimo, iż zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, jest to zdecydowanie najlepszy sposób na usunięcie zalegających w wykwitach skóry zanieczyszczeń.

Manualne oczyszczanie twarzy, dekoltu i pleców – od czego rozpoczynamy i jak przebiega zabieg?

Zabieg rozpoczynany jest od dokładnego demakijażu. Stosowany do tego preparat, powinien być dobrany odpowiednio do rodzaju skóry osoby, u której będzie przeprowadzany zabieg. Następnym krokiem jest wyrównanie pH skóry, poprzez tonizacje. Tak wstępnie oczyszczoną skórę, należy dokładnie oglądnąc i ocenić pod względem struktury, kolorytu oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego.

Po przeprowadzeniu przeglądu skóry, wskazane jest wykonanie peelingu. Jest to istotny etap zabiegu, gdyż dochodzi do złuszczenia wierzchnich warstw naskórka. Peeling powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju skóry osoby, u której przeprowadzamy zabieg, np.: enzymatyczny, drobnoziarnisty, gruboziarnisty czy kawitacyjny.

W następnej kolejności należy rozgrzać oraz rozpulchnić skórę przy użyciu wapozonu. Etap ten należy przeprowadzać z należytą uwagą, gdyż osoba u której wykonujemy zabieg może czuć dyskomfort, a nawet zostać poparzona. Przy rozgrzaniu dochodzi to rozszerzenia porów skórnych.

Kolejnym etapem jest manualne oczyszczanie skóry. Polega ono na wyciskaniu wydzieliny z ujść gruczołów łojowych oraz innych zmian: zaskórników, krost i prosaków przy użyciu opószków palców lub przeznaczonych do tego narzędzi.

Po oczyszczeniu zmian, należy zdezynfekować skórę. W kolejnych etapach wskazane jest przeprowadzenie zabiegu jonoforezy lub sonoforezy z zastosowaniem odpowiednio dobranej ampułki, a następnie nałożenie maski łagodzącej.

Manualne oczyszczanie twarzy, dekoltu i pleców – jaka procedura po zabiegu?

Po wykonanym zabiegu, należy zabezpieczyć skórę nakładając krem nawilżający z filtrem UV.

Częstotliwość zabiegu dostosowywana jest indywidualnie, w zależności od stany skóry. Istotne jest jednak, aby przeprowadzać go regularnie, co jakiś czas. Osoby z cerą mieszaną, tłustą czy trądzikową, powinny decydować się na wizyty w gabinecie nawet co kilka tygodni.