Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa to metoda polegająca na złuszczaniu najwyższej warstwy skóry czyli naskórka. Obecna rozbudowana technologia pozwoliła na wyposażenie naszego gabinetu w specjalnie dostosowany do zabiegów mikrodermabrazji diamentowej sprzęt. Za pomocą naszego urządzenia z powodzeniem możemy usunąć wierzchnią warstwę starego naskórka nadając skórze zupełnie nowy młodzieńczy wygląd.

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg, który wykorzystuje się do przeprowadzania zabiegów w okolicy twarzy, szyi a nawet pleców i innych partii ciała wymagających głębokiego usunięcia starego naskórka. Mikrodermabrazję diamentową możemy również wykorzystać do leczenia wielu przebarwień skórnych a także do redukcji blizn.

Dla kogo przeznaczona jest mikrodermabrazja diamentowa?

Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku, stosuje się go jednak u osób w wieku w którym zmarszczki zaczynają namnażać się na powierzchni naszej skóry. Nie zapominajmy, że wiek to nie jedyny wyznacznik pojawienia się zmarszczek. Zmarszczki pojawiają się również po długotrwałej ekspozycji skóry na promienie słoneczne i w tym przypadku zabieg mikrodermabrazji diamentowej daje zdecydowanie widoczny pozytywny efekt usunięcia zmarszczek.

Szerokie spektrum działania mikrodermabrazji daje możliwość:

  • usunięcia łojotoku skórnego (nadmiernej aktywności gruczołów łojowych obecnych w skórze),
  • zredukowania, usunięcia i wyleczenia rozstępów skórnych,
  • nawilżenia skóry (regenerację i pobudzenie do produkcji kolagenu),
  • poprawienie elastyczności skóry (skóra staje się bardziej napięta),
  • redukcję przebarwień lub całkowity ich zanik (w zależności od podłoża powstałego przebarwienia),

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?

– ropne stany skórne,
– trądzik różowaty,
– choroby wirusowe i bakteryjne skóry,

Przed przystąpieniem do zabiegu należy skonsultować się ze specjalistą w celu dobrania odpowiedniej formy leczenia. Oceni on stan i rodzaj naszej skóry oraz dopasuje odpowiedni zabieg i zaproponuje najbezpieczniejsze dla pacjenta rozwiązanie problemu.

Jak wygląda wyposażenie do przeprowadzania zabiegu mikrodermabrazji?

Urządzenie do przeprowadzania tego typu zabiegów to nic innego jak głowica diamentowa, tak diamentowa (jako, że diament to najtrwalszy i najbezpieczniejszy minerał w przyrodzie). Dzięki twardości możemy bezpiecznie usunąć wierzchnią warstwę naskórka bez ingerencji w zdrowe warstwy skóry. Przy jednoczesnym usuwaniu starego naskórka głowica emituje impulsy pobudzające warstwę podstawną skóry do produkcji nowych komórek skórnych. Dzieje się to za sprawą pobudzenia krążenia podskórnego (jednoczesna poprawa ukrwienia skóry). Można to porównać do głodnego człowieka (kiedy jesteśmy głodni nie mamy siły), natomiast kiedy dostarczymy organizmowi odpowiedniego impulsu czyli pokarmu zacznie on zdecydowanie lepiej pracować. Tak samo jest właśnie z komórkami skóry.

Przejdźmy jednak do sedna zabiegu mikrodermabrazji diamentowej, gdzie skóra po zabiegu zostaje głęboko oczyszczona, jej napięcie zdecydowanie się poprawia oraz nabiera ona zdrowego koloru. Oczyszczona ze starego naskórka powierzchnia skóry staje się gładka.

Jak długo trwa zabieg i jak dbać o skórę po zabiegu?

Zabieg trwa około 30 minut. Po zabiegu należy przez krótki okres chronić skórę przez nadmiernym promieniowaniem UV gdyż jest wtedy bardziej podatna na jego działanie. Może ulec szybkiemu zaczerwienieniu lub wysuszeniu dlatego zaleca się stosowanie wspomagająco kremy z filtrem UV.

Serdecznie zapraszamy do naszego studia na zabieg mikrodermabrazji diamentowej oraz inne zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej i kosmetologii estetycznej.