Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa – to zabieg do wykonania którego używamy derma-rollera lub dermapenu. Polega na nakłuwaniu skóry mikroigiełkami pobudzając ją do produkcji substancji odżywczych, regeneracyjnych i naturalnych substancji służących do odmłodzenia powierzchni skóry.

Różnica między dermarollerem a dermapenem wynika głównie z ich budowy, gdyż:

  • dermaroller to wałek na którego powierzchni znajduje się kilkadziesiąt miniaturowych igiełek
  • dermapen to specjalistyczne urządzenie posiadające w głowicy 12 igiełek służących do nakłuwania skóry pacjenta,

Obydwa urządzenia dzięki nakłuwaniu skóry powodując mikrourazy zmuszają skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Te substancje odpowiedzialne są za regenerację i odmłodzenie naszej skóry, a są wspomagane przez uwolnione w trakcie nakłuwania czynniki wzrostu zawarte w krwi.

Czynniki wzrostu wspomagają rozdzielanie i tworzenie się nowych komórek a także mają wpływ na wzmożoną produkcję kwasu hialuronowego. Pomagają również komórkom stworzyć mocne połączenia międzykomórkowe, czyli wzmacniają swoją strukturę.

Ile trwa czas regeneracji skóry po zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Czas trwania regeneracji skóry to w przypadku zabiegu mezoterapii igłowej kilka tygodni. Zabiegi należy kilkukrotnie powtarzać aby osiągnać najlepszy zamierzony efekt odbudowy skóry właściwej.

Efekty zabiegu wykorzystania mezoterapii mikroigłowej:

Zabieg w głównej mierze ma za zadanie nakłucie skóry o odpowiedniej głębokości i pobudzenie jej do produkcji i regeneracji z pomocą wyżej wymienionych substancji nowych komórek skóry.

Głównymi obszarami w jakich stosuje się dermapen i dermaroller są okolice: twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, brzucha, pośladków, ud.

mezoterapia mikroigłowa kraków