Mezoterapia Igłowa

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczny sposób na błyskawiczną poprawę i przywrócenie naszej skórze pięknego oraz przede wszystkim zdrowego wyglądu. Obecnie Mezoterapia igłowa jest najskuteczniejszym zabiegiem z grupy zabiegów regeneracyjnych. Zabieg tą metodą jest całkowicie bezbolesny, gdyż miejsce jego wykonywania jest znieczulane specjalnym preparatem.

W mezoterapii igłowej wstrzykuję się odpowiednio dobrane substancje w miejsce, które ma zostać poddane leczeniu.

Natomiast możemy wyróżnić 2 podstawowe rodzaje wstrzykiwań:

  1.  Podanie właściwego preparatu bezpośrednio do miejsca leczenia przynosi oczekiwaną skuteczność działania. Ważnym aspektem miejscowego podawania preparatów jest fakt, że nie mają one negatywnego wpływu na pracę nerek i wątroby.
  2. Drugim ważnym aspektem są iniekcje skórne, dzięki którym nasza skóra zostaje maksymalnie pobudzona do produkowania substancji które ułatwiają jej samoregenerację.

Forma specjalistycznych preparatów, które wykorzystuje się w mezoterapii igłowej może być dwojaka a mianowicie:

  • w postaci gotowych leków – tzn. używanych do eliminowania konkretnego problemu podskórnego, śródskórnego lub skórnego,
  • w postaci koktajli leczniczych – tzn. mieszanina wybranych substancji odpowiadających za odżywianie, regenerację i lecznicze właściwości poprawiające wygląd i zdrowie skóry a także jej kondycję,
mezoterapia igłowa kraków