Co to jest masaż?

Masaż to świetne rozwiązanie na pozbycie się zmęczenia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Codzienne wzmożone tempo życia, wiele problemów, stałe napięcie psychiczne wywołane stresem sprawia, że czujemy się zmęczeni i odczuwamy ogólny brak energii. W takiej chwili dobre rozluźnienie napięcia mięśni to odpowiedni sposób na relaksację mięśni, a także sprawia prawdziwą przyjemność dla ciała i dla ducha. Masowanie różnych części naszego ciała sprawia, że można doznać pełnego odprężenia i zapomnieć o kłopotach związanych z codziennym życiem oraz zregenerować wyczerpane złoża energii potrzebnej do codziennego funkcjonowania.

Bańka Chińska:

Masaż bańką chińską to skuteczny sposób na pozbycie się cellulitu ale nie tylko. Bańkę chińską stosuje się również w celu likwidacji bólów kręgosłupa czy dolegliwości mięśniowych. Bańka chińska jest również świetnym sposobem na likwidację rozstępów.

Bańki zmniejszają napięcie mięśniowe, które powoduje np. spięcie kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości odczuwalnych na całym ciele. Dla uzyskiwania pożądanych efektów relaksacja powinna być wykonana w minimum 10-12 seriach w odstępach czasowych co 3 dni. Profilaktycznie po serii zabiegów można wykonać go raz na tydzień. Ilość wizyt jest ustalana indywidualnie z pacjentem.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Bańką Chińską:

 • choroby nowotworowe i zakaźne
 • gorączka nieznanego pochodzenia
 • padaczka
 • zespół odstawienia alkoholu czy narkotyków
 • stwardnienie rozsiane (SM) w okresie nowego rzutu choroby
 • ciąża
 • miesiączka
 • cera naczynkowa
 • hemofilia
 • przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry
 • niewydolność krążenia

Twarz, szyja i dekolt:

Masaż twarzy, szyi i dekoltu jest jednym z ważniejszych masaży odmładzających. Masowanie twarzy spowalnia oraz łagodzi powstawanie zmarszczek oraz proces starzenia się skóry. Wykonywanie masowania twarzy ma właściwości lecznicze np. znalazło zastosowanie w leczeniu porażenia nerwu twarzowego, leczenia bruksizmu, leczenia obrzęków, łagodzenie blizn i bruzd.

Masowanie twarzy ujędrnia i wygładza. Masowanie twarzy działa relaksująco oraz uspokajająco. Dzięki masowaniu twarzy nasz stary naskórek zostaje usunięty dzięki czemu nasza skóra lepiej oddycha a działanie używanych przez nas kosmetyków jest skuteczniejsze. Masaż twarzy pobudza skórę do odnowy, uelastycznia ją i wzmacnia.

Relaksacja mięśni na ciele:

Masaż relaksacyjny – najlepszy masaż dla osób przemęczonych zarówno fizycznie jak i psychicznie. Masaż ten ma na celu rozprężenie napięć znajdujących się w ciele człowieka.

Masowanie relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie i jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i ducha, dodatkowo koi nasze nerwy związane z życiem codziennym. W trakcie masażu zapominamy o naszych kłopotach i problemach. Masaż relaksacyjny dostarcza nam nową dawkę energii, wycisza i uspokaja.

Klasyczny rodzaj masowania:

Masaż klasyczny – to najpopularniejszy zabieg i zarazem masaż wyjściowy do kolejnych zabiegów odbywających się w naszej klinice. Masaż klasyczny w zależności od zastosowanej techniki może mieć różne działanie : regenerujące, pobudzające, wyciszające, lecznicze, przeciwbólowe, regenerujące, wyciszające i odchudzające.

Technika masowania klasycznego jest elementem wspomagającym w innych terapiach oraz wykonywanych zabiegach ortopedycznych, neurologicznych, ginekologicznych oraz pomaga w zwalczaniu wielu chorób.

Masowanie sposobem klasycznym wykonuje się za pomocą oliwki lub maści dostosowanej indywidualnie do potrzeb pacjenta. Skutkiem po zakończonym zabiegu jest poprawa jędrności i elastyczności skóry oraz mięśni , regeneracja, poprawa krążenia krwi i limfy.

masaż kraków