Manualne oczyszczanie skóry pleców – ramion – twarzy – szyji i dekoltu

Oczyszczanie manualne skóry pleców, szyji, ramion, dekoltu i twarzy wykonuje się zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Bardziej popularne i częściej wykonywane jest oczyszczanie u mężczyzn, ze względu na rodzaj skóry, która u płci męskiej ma większą skłonność do nadmiernej produkcji wydzieliny łojowej, gromadzenia zanieczyszczeń, nadmiernego rogowacenia oraz tworzenia zmian gródkowo-krostowych.

Jak wygląda i na czym polega zabieg manualnego oczyszczenia skóry wybranej partii ciała?

Zabieg polega na manualnym usunięciu zanieczyszczeń skórnych. Zabieg manualnego oczyszczania skóry wykonujemy precyzyjnie i dokładnie. Usuwamy starannie każdy wągier, zaskórnik oraz krostkę i pryszcz. Dzięki czemu pozbywamy się bakterii, kurzu, brudu (gromadzących się pod skórą zanieczyszczeń) i zrogowaciałego naskórka.

W skład zabiegu manualnego oczyszczania skóry wchodzą takie czynności jak:

 1. Zmycie ciała (demakijaż w przypadku Pań)
 2. Tonizacja
 3. Peeling
 4. Waponizacja
 5. Oczyszczanie manulane
 6. Peeling kawitacyjny
 7. Dezynfekcja
 8. Maska
 9. Krem

Jak długo trwa zabieg manualnego oczyszczania skóry?

Zabieg oczyszczania skóry może trwać nawet do 3 godzin, w zależności od ilości niedoskonałości obecnych na skórze. Zabieg manualnego oczyszczania skóry z niedoskonałości jest uznawany obecnie za najskuteczniejszą metodę na pozbycie się niedoskonałości spod powierzchni skóry.

Przeciwwskazania do wykonania manualnego oczyszczania skóry

 1. Mikrourazy
 2. Zabiegi chirurgiczne (do 5 miesięcy)
 3. Skóra zmieniona patologicznie
 4. Infekcje bakteryjne i wirusowe
 5. Choroby skóry
 6. Zakażenia skóry
 7. Stany gorączkowe
 8. Choroby zakaźne
 9. Stany zapalne skóry
 10. Choroby alergiczne skóry

Jak często wykonywać zabieg manualnego oczyszczania skóry?

Częstotliwość wykonywania zabiegu to kwestia zawsze indywidualna, dlatego przed wykonaniem zabiegu warto umówić się do naszego studia na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ abyśmy mogli ocenić stan skóry a także oszacować czas i koszt całego zabiegu. Aby skutecznie pozbyć się niedoskonałości ze swojej skóry w pierwszej kolejności należy umówić się na 2-3 zabiegi.

Efekty zabiegu

Skóra po przeprowadzonym zabiegu nabiera zupełnie zdrowego wyglądu, poprawia się jej kolor. Dodatkowo  po wykonanym zabiegu manualnego oczyszczania skóry uzyskujemy efekt gładkiej skóry. Skóra nabiera naturalnego koloru, zlikwidowaniu ulega martwy naskórek. Rozszerzone zostają pory w których nagromadziły się bakterie i brud.