Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości – nadpotliwość to bezpośredni objaw nad aktywności gruczołów znajdujących się w skórze odpowiedzialnych za produkcję potu. U różnych ludzi poziom wydzielanego potu może znacząco się różnić. Natomiast zmiany związane ze zbyt wysokim wydzielaniem potu nie przynoszą żadnych korzyści.

Czym leczymy nadpotliwość?

W Studio Dermamax stosujemy specjalistyczny system leczenia nadpotliwości preparatem, który blokuje wydzielanie potu w określonych miejscach tj. toksyną botulinową typu A.

Jak przebiega leczenie nadpotliwości?

Preparat w postaci toksyny botulinowej typu A podawany jest bezpośrednio pod skórę w niewielkiej ilości przez co blokujemy kanały potowe odpowiadające za wydzielanie się potu np. pod pachami, na dłoniach, stopach, czole i innych okolicach ciała na których uwidaczniają się obfite krople potu.

Z czym związana jest nadpotliwość?

Nadaktywne wydzielanie potu może być związane również z nieprawidłowym funkcjonowaniem ośrodka termoregulacji organizmu. Pot ma zasadniczą funkcję ochrony ciała przed przegrzaniem.
Nie jest niczym przyjemnym jeżeli wśród znajomych pod wpływem różnych bodźców zewnętrznych (stres, napięcie nerwowe) lub zjedzenia pikantnej potrawy (z dodatkiem chili)  nagle na naszych dłoniach lub czole pojawiają się obfite krople potu.

Zachęcamy wszystkich Państwa mających problemy z nadpotliwością do umówienia się na wizytę konsultacyjną do jednego z naszych specjalistów.

leczenie nadpotliwości kraków