Leczenie aft – afty pojawiające się w jamie ustnej to coraz częściej spotykana dolegliwość wśród kobiet i mężczyzn. Objawów pojawiania się aft może być bardzo wiele. Wśród nich możemy wyróżnić np.: nieodpowiednia higiena jamy ustnej, choroby migdałków lub wyrzynające się ósemki.

Co to jest afta?

Afty są to niewielkie owrzodzenia pojawiające się w różnych częściach jamy ustnej. Innymi słowy jest to zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, objawiające się na podniebieniu, języku, bądź wewnętrznej stronie policzków. Średnica aft waha się od 1 milimetra nawet do 2 centymetrów.

Gdzie najczęściej widoczne są afty?

Afty mogą mieć różną podstawę zmian na błonie śluzowej. Mogą uwidaczniać się podczas przebiegu opryszczki (gdy najczęściej mylone są z pleśniawkami), lub zakażenia bakteryjnego jamy ustnej.

Leczenie aft polega na:

W celu leczenia aft zaleca się stosowanie płukanek, lub substancji które wspomagają utrzymanie właściwej flory bakteryjnej jamy ustnej. W ciężkich stanach zapalnych może być również wprowadzona antybiotykoterapia lub sterydoterapia.

Wykorzystanie lasera do leczenia aft:

W naszym studio możecie Państwo skorzystać z fachowej pomocy w leczeniu aft. Do leczenia tej przypadłości używamy wyspecjalizowanego lasera, dzięki któremu możemy wyeliminować ognisko powstawania aft. Zaletą laseroterapii w leczeniu aft jest fakt, że laser działa punktowo i dokładnie.
Z należytą starannością promienie lasera oddziałują na każdą pojedynczą aftę dając ukojenie w bólu jamy ustnej już po pierwszej wizycie.

Proponowane zabiegi:

Leczenie aft