Karboksyterapia w Krakowie

Prosta i bezpieczna metoda odmładzania skóry, redukcji blizn, rozstępów i cieni pod oczami oraz redukcji cellulitu i zmarszczek.

Terapia dwutlenkiem węgla CO2 zwana karboksyterapią to skuteczna metoda stosowana na całym świecie do redukcji cellulitu, rozstępów, blizn, zmarszczek a także odmłodzenia skóry oraz poprawy jej sprężystości. Karboksyterapia jest również wykorzystywana w leczeniu łysienia i usuwania obrzęków (worków, cieni) pod oczami. Zabieg leczniczym dwutlenkiem węgla jest zabiegiem bezpiecznym oraz nieinwazyjnym. Na terapię CO2 możemy zdecydować się o każdej porze roku oraz zabieg można wykonywać niezależnie od temperatury na zewnątrz i niezależnie od stopnia nasłonecznienia.


Na czym polega zabieg karboksyterapi?

Zabieg karboksyterapi polega na podskórnym lub śródskórnym wstrzyknięciu dawki dwutlenku węgla w postaci gazowej o odpowiedniej proporcji przy użyciu certyfikowanego i bezpiecznego urządzenia Carboxytherapy Triple System.


Jakie efekty uzyskujemy po zabiegu?

Skóra po przeprowadzonym zabiegu w miejscu podania dwutlenku węgla staje się wyraźnie odmłodzona i napięta, zredukowaniu ulegają cienie pod oczami, cellulit i rozstępy. Zmniejszeniu ulegają również zmarszczki i blizny. Dzięki zastosowaniu leczniczego CO2 redukujemy również efekty łysienia spowodowane złą dietą, stresem lub uwarunkowaniami genetycznymi – wzmocnieniu i regeneracji ulegają cebulki włosowe. Kolejnym pożądanym efektem zabiegu jest znaczna redukcja tkanki tłuszczowej oraz poprawa krążenia obwodowego w miejscu podania.


Jak działa leczniczy dwutlenek węgla?

Leczniczy CO2 intensyfikuje (wspomaga i usprawnia) procesy naprawcze skóry, dzięki czemu komórki skóry ulegają znacznemu zagęszczeniu , dodatkowo pobudzane są czynniki wzrostu komórek skóry (poprawia się jej sprężystość). Proces produkcji kolagenu jest stymulowany przez około rok po przeprowadzonym zabiegu. CO2 eliminuje niechciane komórki tłuszczowe nagromadzone pod skórą.


KARBOKSYTERAPIA – co ile wykonywać zabiegi?

 • Jeżeli rewitalizujemy skórę na twarzy, szyi i dekolcie oraz chcemy zredukować blizny i rozstępy zaleca się wykonywanie 4-6 zabiegów w odstępach dwu i czterotygodniowych.
 • Jeżeli chcemy zredukować widoczny cellulit i tkankę tłuszczową, wyleczyć łysienie lub cienie pod oczami warto poddać się serii od 6 do 12 zabiegów w odstępach 4-10 dniowych.
 • Należy pamiętać, że każda osoba powinna przed przystąpieniem do zabiegu zgłosić się do naszej placówki na bezpłatną konsultację celem ustalenia indywidualnego planu karboksyterapi.

Czego należy wystrzegać się po wykonanym zabiegu karboksyterapi?

Należy zaprzestać wizyt w solarium na minimum 24 godziny po zabiegu. Nie zaleca się korzystania z saun oraz łaźni a także unikać gorących kąpieli do 24 godzin po zabiegu. Przez 2 tygodnie po zabiegu nie warto wykonywać zabiegów laserowych oraz złuszczających naskórek.


Przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapi:

 • Ciąża i okres laktacji,
 • Nowotwory i chemioterapia,
 • Hemofilia i anemia,
 • Epilepsja
 • Choroby naczyniowe i choroby układu odpornościowego
 • Cukrzyca
 • Trądzik różowaty, opryszczka i inne infekcje bakteryjne skóry,
 • Zabiegi estetyczne do 20 dni po zabiegach karboksyterapi,

karboksyterapia na rozstępy
karboksyterapia na cellulit

Karboksyterapia a leczenie ciemnych cieni pod oczami

Często spotykanym objawem zaburzenia krążenia w okolicy oczu są widoczne ciemne obszary tzw. cienie pod oczami. Bezpośredni wpływ na wystąpienie tego typu objawu jest leniwe krążenie krwi w dolnej powiece pod okiem mogące w niektórych momentach ustać dając właśnie efekt ciemnych worków. Jedynym sposobem aby poradzić sobie z ciemnymi workami pod oczami jest aplikacja leczniczego dwutlenku węgla w ten obszar. Zastosowanie karboksyterapii w tym obszarze znacząco dotlenia komórki pobudzając je do większej aktywności oraz do produkcji zupełnie nowych, które odmładzają naszą skórę dając efekt zdrowego i świeżego koloru. Bardzo ważnym i pozytywnym aspektem zabiegu jest przywrócenie właściwego krążenia krwi w obszarze dolnej powieki powodując odpływ krwi zastanej, co w końcowym efekcie daje całkowitą redukcję cieni pod oczami.

Karboksyterapia i rewitalizacja skóry w okolicy oczu

Skóra dookoła naszych oczu jest bardzo delikatna, dlatego powinniśmy starannie podchodzić do jej pielęgnacji. Zaaplikowanie dwutlenku węgla w okolice konturu oczu powoduje uruchomienie mechanizmu, który widocznie poprawia koloryt i kondycję skóry. Skóra zostaje pobudzona do większej produkcji kolagenu oraz szybszego tworzenia nowych naczynek krwionośnych. Dodatkowo zmniejszeniu ulega tkanka tłuszczowa w procesie lipolizy.

Miejsca i wskazania do zabiegu:

Worki, obrzęki i cienie pod oczami, zmarszczki wokół oczu, poduszeczki tłuszczowe okolic oczu.

karboksyterapia na cienie pod oczami
karboksyterapia na zmarszczki
Karboksyterapia Cena 1 zabiegu Cena pakietu zabiegów
Twarz 150 zł 600 zł/6 zabiegów
Rewitalizacja skóry twarzy 150 zł 600 zł/6 zabiegów
Szyja + dekolt 200 zł 800 zł/6 zabiegów
Twarz + szyja + dekolt 250 zł 1000 zł/6 zabiegów
Dłonie 100 zł 400 zł/6 zabiegów
Nogi 200 zł 1000 zł/6 zabiegów
Pośladki 200 zł 1000 zł/6 zabiegów
Brzuch 200 zł 1000 zł/6 zabiegów
Cienie pod oczami 100 zł 400 zł/6 zabiegów
Rozstępy od 100 zł/1 okolica od 500 zł/6 zabiegów
Blizny od 100 zł od 500 zł/6 zabiegów
Łysienie/wypadanie włosów 150 zł 600 zł/6 zabiegów
Podwójny podbródek 100 zł 500 zł/6 zabiegów

Wraz z wiekiem nasza skóra starzeje się – jest to naturalny proces biologiczny organizmu. Zabiegi karboksyterapi są uniwersalne, gdyż można je wykonać praktycznie na każdej okolicy ciała. Kolejnym ważnym aspektem regeneracyjnym zabiegów jest pobudzenie skóry do produkcji elastyny oraz produkcji kolagenu. Pierwsze procesy regeneracyjno-rewitalizujące zaczynają się już po wykonaniu pierwszego zabiegu. Uruchamiany jest proces intensywniejszego mikrokrążenia podczas którego powstają nowe naczynka włosowate (redukcja cieni pod oczami).

Podczas zabiegu skóra nie zostaje w żaden sposób uszkodzona. Zabiegi mogą być również stosowane u alergików. Po zabiegu śmiało możemy przebywać na słońcu, gdyż skóra nie zostaje zmuszona do wrażliwości na promieniowanie słoneczne.

W gabinecie Dermamax stosujemy procedury medyczne, pracujemy na certyfikowanym urządzeniu oraz stosujemy najnowocześniejszy komputerowy system znieczulenia.

Zapraszamy na karboksyterapię w Krakowie do naszego Studia przy ul. Nowosądeckiej 46!