Detoksykujący zabieg antysmogowy

Kolejna zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią rozpoczęcie sezonu smogowego. Nie od dziś wiadomo, że w dużych miastach problem z zanieczyszczeniem powietrza w sezonie zimowym stanowi DUŻY PROBLEM! Mieszkańcy próbują sobie z tym radzić wyposażając się w profesjonalne oczyszczacze filtrujące powietrze czy maski antysmogowe z filtrami węglowymi, dbając o jakość powietrza którym oddychamy. Skupiając się na negatywnym działaniu smogu na nasze zdrowie, często zapominamy, iż mieszaniny pyłów zawarte w powietrzu działają również od zewnątrz, negatywnie oddziałując na naszą skórę.

Co należy wiedzieć aby wykonać detoksykujący zabieg antysmogowy?

W zimowym powietrzu znajdują się przewyższające normy stężenia pyłów nisko cząsteczkowych (PM10, PM2,5),  dwutlenku siarki, tlenków azotu czy metali ciężkich. Osadzają się one na naszej skórze i blokują pory, przez co dochodzi do pogorszenia jej wyglądu. Skóra staje się sucha, szara, zaczynają się na niej pojawiać wypryski. Dochodzi także, do zwiększenia stresu oksydacyjnego wywołanego przez wolne rodniki. Z powodu uszkodzeń komórkowych dochodzi do pogorszenia kondycji skóry, a co za tym idzie przyspieszenia procesu starzenia.

Co to jest detoksykujący zabieg antysmogowy?

Do naszej oferty dołączył detoksykujący zabieg antysmogowy. Podczas zabiegu wykorzystujemy techniki mające na celu oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, dostarczenie skórze odpowiedniej ilości tlenu oraz antyoksydantów. Dodatkowo tworzy się płaszcz lipidowy, chroniący naszą skórę przed zanieczyszczeniami.

detoksykujący zabieg antysmogowy kraków

Jak wygląda sam zabieg detoksykujący?

W pierwszej kolejności wykonujemy peeling mający na celu usunięcie powierzchniowych zanieczyszczeń skóry, złuszczenie martwego naskórka, a co za tym idzie przygotowanie do następnych etapów zabiegu. Po peelingu nakładamy maskę z węglem aktywnym, w celu pozbycia się głębiej położonych zanieczyszczeń. Następnym etapem jest ozonoterapia. Jest to metoda znana i szeroko stosowana na całym świecie. Ma ona na celu inaktywacje bakterii, wirusów, grzybów oraz pierwotniaków. Dzięki ozonoterapii dochodzi do stymulacji metabolizmu tlenowego, a także aktywacji układu odpornościowego. Następnie wykonujemy zabieg sonoforezy z wykorzystaniem witaminy C. Jest to preparat o silnym działaniu antyoksydacyjnym. Działa także antystarzeniowo i regenerująco, pobudzając syntezę kolagenu i elastyny oraz poprawiając koloryt cery. Cały zabieg kończymy nałożeniem odżywczej maski algowej dostosowanej do rodzaju skóry.

Dlaczego wykonanie zabiegu jest tak ważne?

Skóra po zabiegu jest ekstremalnie wygładzona oraz oczyszczona, miękka, jaśniejsza, a także dotleniona. Kolejnym plusem jest fakt, iż pielęgnacja domowa dużo lepiej się wchłania pozostawiając przyjemną, miękką powłokę.

Zabieg ten daje doskonałe rezultaty nie tylko u osób mieszkających w dużych miastach, ale także u palących papierosy i spędzających dużo czasu w pomieszczeniach klimatyzowanych.