Botoks sposób na zmarszczki, nadpotliwość i migrenę jako nowoczesny i skuteczny sposób terapii w medycynie estetycznej.

Botoks to nic innego jak toksyna botulinowa typu A (botulina). Jest to obecnie najpopularniejsza substancja w medycynie estetycznej służąca odmłodzeniu skóry i pozbyciu się innych defektów starzejącej się skóry. Jednak botulina nie jest używana tylko i wyłącznie do likwidacji zmarszczek, można ją również wykorzystać do leczenia bólów migrenowych oraz do leczenia nadpotliwości.
Inna nazwa botoksu to naurobotulina typu A – możemy wnioskować z nazwy, że substancja skierowana jest do komórek neuronów z których zbudowane są nerwy. Co za tym idzie, jej zadaniem jest blokowanie przekaźnictwa nerwowego w miejscu do którego jest podawana.

Toksyna botulinowa typu A ma potwierdzone działanie wśród wielu osób, które zdecydowały się na leczenie tą substancją. Efekty leczenia są widoczne po około 1-2 dniach oraz trwają przez około 6-7 miesięcy. Należy tutaj dodać, że zabiegi z wykorzystaniem botuliny są całkowicie bezpieczne!

W naszym studio możecie Państwo skorzystać z następujących zabiegów toksyną botulinową typu A:

Likwidacja zmarszczek w okolicy oczu (kurze łapki), czoła (lwia zmarszczka) oraz likwidacja tzw. kodu kreskowego: Zastrzyki z toksyny botulinowej typu A – zabieg z wykorzystaniem tej substancji paraliżuje konkretne mięśnie twarzy, co powoduje, że skóra nabiera gładkości oraz staje się napięta. Zastrzyki z botoksu najczęściej wstrzykuje się w celu redukcji zmarszczek na czole, między brwiami oraz kurzych łapek.

Leczenie nadpotliwości w okolicach: pachy, stopy, dłonie. Nadpotliwość to bezpośredni objaw nadaktywności gruczołów znajdujących się w skórze odpowiedzialnych za produkcję potu. U różnych ludzi poziom wydzielanego potu może znacząco się różnić. Natomiast zmiany związane ze zbyt wysokim wydzielaniem potu nie przynoszą żadnych korzyści.

Nadaktywne wydzielanie potu może być związane również z nieprawidłowym funkcjonowaniem ośrodka termoregulacji organizmu. Pot ma zasadniczą funkcję ochrony ciała przed przegrzaniem.
Nie jest niczym przyjemnym jeżeli wśród znajomych pod wpływem różnych bodźców zewnętrznych (stres, napięcie nerwowe) lub zjedzenia pikantnej potrawy (z dodatkiem chili)  nagle na naszych dłoniach lub czole pojawiają się obfite krople potu.

Leczenie migreny – Ból migrenowy może znacząco różnić się od zwykłego bólu głowy. Bóle migrenowe często są bardzo silne, przewlekłe i mają najczęściej napadowy charakter. Jeżeli czujemy uczucie nudności, kręci nam się w głowie, gorzej słyszymy lub widzimy – to może oznaczać napad migrenowego bólu głowy. Sposobów leczenia migreny jest kilka, jednak w obecnej dobie życia w ciągłym stresie i napięciu specjaliści zalecają leczenie toksyną botulinową typu A. Migrena to nic innego jak ból głowy wywołany nadmiernym napięciem mięśni znajdujących się dookoła twarzy lub nawet głowy. Silny ból pojawia się najczęściej podczas mocnego napięcia mięśni. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem problemu jest zabieg polegający na rozluźnieniu spiętych mięśni toksyną botulinową typu A tzw. botoksem. Substancja ta posiada działanie głęboko rozluźniające spięte mięśnie dając uczucie lekkości i odprężenia od nadmiernych napadów migrenowych. Efekt braku odczuć bólowych odczuwalny jest już po pierwszym zabiegu.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszego studia.