Studio Kosmetyczne,
Medycyna Estetyczna, Laseroterapia

ul. Nowosądecka 46, 30-683 Kraków
Kurdwanów, Podgórze Duchackie,
Wola duchacka, Piaski Nowe
Godziny otwarcia:
Pon - Pt 8:00-20:00
Sobota 9:00 - 15:00
Tel: +48 883-599-007
E-mail:rejestracja@dermamax.pl

Usuwanie rozstępów

Usuwanie rozstępów

Rozstęp - wrzecionowate pasmo, najczęściej objawiające się na udach, brzuchu, pośladkach, rękach piersiach a nawet plecach i wewnętrznej stronie ramion.

Wśród przyczyn powstawania rozstępów możemy wyróżnić:

  • czynniki hormonalne,
  • nagły wzrost masy ciała,
  • ciąża,
  • przyjmowanie substancji w których znajdują się kortykoidy,
  • zaburzenia w funkcjonowaniu tkanki łącznej skóry,

W czasie gdy nasza skóra rozciąga się nadmiernie powstają rozstępy, następuje rozciągnięcie się powierzchni skóry w trakcie którego włókna kolagenowe i elastynowe, które tworzą strukturę naszej skóry ulegają osłabieniu. Rozstępy są również przyczyną osłabienia natury psychicznej gdyż powodują poważny defekt estetyczny ciała człowieka.

Powstawanie rozstępów możemy podzielić na 2 fazy:

  1. Faza zapalna - pojawienie się ciemnoczerwonych pasm na ciele (może trwać nawet 6 miesięcy),
  2. Faza zanikowa - blednięcie pasm rozstępowych, tworzą się wklęśnięcia w skórze - wyglądające jak zmarszczki. To w tym etapie dochodzi do spadku elastyny i kolagenu.

Obecnie na rynku medycyny estetycznej istnieje kilka możliwości leczenia rozstępów:

  • osoczem bogatopłytkowym - leczenie tą metodą jest przeznaczone dla rozstępów pojawiających się dość wcześnie. Osocze bogatopłytkowe posiada silne właściwości regeneracyjne. Po iniekcji osocza bogatopłytkowego w okolice rozstępów następuje wybielenie się ich oraz stają się zdecydowanie płytsze.
  • mikrodermabrazja - w tej metodzie głównym czynnikiem powodującym zmniejszenie się ilości rozstępów jest ścieranie naskórka, co powoduję wzrost produkcji kolagenu w skórze zmuszając ją do szybkiej regeneracji.
  • laser frakcyjny CO2 - pobudza skórę do produkcji kolagenu, przy naświetlaniu światło lasera dociera do głębokich warstw skóry zmuszając ją do rozpoczęcia produkcji kolagenu i szybszej jej regeneracji.