Studio Kosmetyczne,
Medycyna Estetyczna, Laseroterapia

ul. Nowosądecka 46, 30-683 Kraków
Kurdwanów, Podgórze Duchackie,
Wola duchacka, Piaski Nowe
Godziny otwarcia:
Pon - Pt 8:00-20:00
Sobota 9:00 - 15:00
Tel: +48 883-599-007
E-mail:rejestracja@dermamax.pl

Usuwanie i redukcja blizn

USUWANIE I REDUKCJA BLIZN

Blizna - to efekt gojenia się uszkodzeń powstałych na skórze. Chirurgiczne usunięcie blizn jest często bolesne i inwazyjne niosąc za sobą ryzyko powikłań.
W naszym studio możecie Państwo skorzystać z usuwania blizn laserem frakcyjnym.

Technologia laseroterapii frakcyjnej pozwala na znaczne zredukowanie widocznej blizny nie odczuwając bólu w trakcie zabiegu.

Jakie rodzaje blizn najczęściej usuwamy za pomocą lasera?

 • blizny po urazach (powypadkowe, oparzeniowe, po skaleczeniu) - leczenie tego typu blizn polega na naświetlaniu ich laserem który powoduje spłycenie się blizny skłaniając organizm w miejscu blizny do efektywniejszej produkcji kolagenu. Tkanka w miejscu blizny staje się niemal identyczna jak zdrowa skóra.
 • blizny na twarzy (np. po trądziku) - efektywna metoda leczenia tego typu blizn laserem frakcyjnym pozwala na skuteczne i bezpieczne pozbycie się blizn z twarzy. Laser sprawia, że w miejscu blizny pojawia się bezpieczne mikrouszkodzenie "złej tkanki" zostawiając jedynie zdrową tkankę, która pobudzona jest do lepszej regeneracji. Zabieg jest bezpieczny i w pełni bezbolesny.
 • blizny po przebytej operacji tzw. zrosty pooperacyjne - w zależności od urazu blizny te przybierają różne kształty i kolory w zależności od miejsca występowania - mogą być to blizny po cesarskim cięciu lub innym poważnym urazie skóry. Ich struktura jest najczęściej twarda i wystaje poza obręb normalnego obszaru skóry. Ten rodzaj blizn również możemy zredukować za pomocą lasera frakcyjnego.

Zalety wykorzystania lasera frakcyjnego w redukcji blizn:

 • dotarcie do głębokich warstw skóry,
 • brak ryzyka infekcji,
 • pełne bezpieczeństwo zabiegu,
 • brak odczuwania bólu,
 • zabieg przeznaczony dla osób w każdym wieku,

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 1. Ciąża.
 2. Choroby alergiczne skóry.
 3. Choroby nowotworowe.
 4. Niektóre choroby przewlekłe.
 5. Zaburzenia krzepnięcia krwi.