Studio Kosmetyczne,
Medycyna Estetyczna, Laseroterapia

ul. Nowosądecka 46, 30-683 Kraków
Kurdwanów, Podgórze Duchackie,
Wola duchacka, Piaski Nowe
Godziny otwarcia:
Pon - Pt 8:00-20:00
Sobota 9:00 - 15:00
Tel: +48 883-599-007
E-mail:rejestracja@dermamax.pl

Oczyszczanie twarzy

Istnieją dwie podstawowe metody, które pozwalają na natychmiastowe oczyszczenie skóry. Oprócz tego, włącza się również zabiegi złuszczania, które pośrednio wpływają na oczyszczenie skóry.

Do zabiegów podstawowych zaliczamy peeling kawitacyjny i oczyszczanie manualne. Jako zabiegi uzupełniające oczyszczanie, a dodatkowo działające złuszczająco stosuje się mikrodermabrazję, oraz oczyszczanie skóry naturalnym kwasem migdałowym.

1. Peeling kawitacyjny jest metodą na delikatne, ale skuteczne oczyszczenie skóry. W nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny sposób ściąga ze skóry zanieczyszczenia, nadmiar sebum i złuszczony naskórek. Można go stosować do prawie każdego rodzaju cery.

2. Oczyszczanie manualne jest przeznaczone dla osób z bardzo zanieczyszczoną, problematyczną cerą, u których oprócz zaskórników, występują także głęboko umiejscowione, podskórne zmiany, mające charakter zmian trądzikowych. Częstotliwość zabiegów powinna być dostosowana do tego, jak szybko skóra ulega zanieczyszczeniu, jednak w odstępach nie krótszych niż co dwa tygodnie.
Po zabiegu oczyszczania manualnego i całkowitym wygojeniu skóry, bardzo dobrą kontynuacją są zabiegi złuszczające naskórek czyli mikrodermabrazję, oraz oczyszczanie kwasem migdałowym.

3. Mikrodermabrazja diamentowa pomaga zmniejszyć widoczność porów, ograniczyć przetłuszczanie skóry, oraz zniwelować blizny potrądzikowe i przebarwienia. Zabieg oparty jest na mechanicznym złuszczaniu skóry przy użyciu rurki z podciśnieniem, na której końcu zamontowany jest pierścień z diamentu.

4. Kwas migdałowy wykazuje takie samo działanie, jak mikrodermabrazja, a ponad to działa silnie przeciwbakteryjnie, co znacząco zmniejsza powstawanie nowych zmian na skórze.
Dodatkowym pozytywnym aspektem każdego zabiegu oczyszczania skóry twarzy jest masaż pobudzający mikrokrążenie w skórze i ułatwiający substancjom oczyszczającym wchłanianie. Masaż oczyszczający powinien być wykonany szczególnie wokół nosa i brody, gdzie znajduje się najwięcej gruczołów produkujących sebum.