Studio Kosmetyczne,
Medycyna Estetyczna, Laseroterapia

ul. Nowosądecka 46, 30-683 Kraków
Kurdwanów, Podgórze Duchackie,
Wola duchacka, Piaski Nowe
Godziny otwarcia:
Pon - Pt 8:00-20:00
Sobota 9:00 - 15:00
Tel: +48 883-599-007
E-mail:rejestracja@dermamax.pl

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa - to zabieg do wykonania którego używamy derma-rollera lub dermapenu. Polega na nakłuwaniu skóry mikroigiełkami pobudzając ją do produkcji substancji odżywczych, regeneracyjnych i naturalnych substancji służących do odmłodzenia powierzchni skóry.

Różnica między dermarollerem a dermapenem wynika głównie z ich budowy, gdyż:

  • dermaroller to wałek na którego powierzchni znajduje się kilkadziesiąt miniaturowych igiełek
  • dermapen to specjalistyczne urządzenie posiadające w głowicy 12 igiełek służących do nakłuwania skóry pacjenta,

Obydwa urządzenia dzięki nakłuwaniu skóry powodując mikrourazy zmuszają skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Te substancje odpowiedzialne są za regenerację i odmłodzenie naszej skóry, a są wspomagane przez uwolnione w trakcie nakłuwania czynniki wzrostu zawarte w krwi.

Czynniki wzrostu wspomagają rozdzielanie i tworzenie się nowych komórek a także mają wpływ na wzmożoną produkcję kwasu hialuronowego. Pomagają również komórkom stworzyć mocne połączenia międzykomórkowe, czyli wzmacniają swoją strukturę.

Czas trwania regeneracji skóry to w przypadku zabiegu mezoterapii igłowej kilka tygodni. Zabiegi należy kilkukrotnie powtarzać aby osiągnać najlepszy zamierzony efekt odbudowy skóry właściwej.

Zabieg w głównej mierze ma za zadanie nakłucie skóry o odpowiedniej głębokości i pobudzenie jej do produkcji i regeneracji z pomocą wyżej wymienionych substancji nowych komórek skóry.

Głównymi obszarami w jakich stosuje się dermapen i dermaroller są okolice: twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, brzucha, pośladków, ud.