Studio Kosmetyczne,
Medycyna Estetyczna, Laseroterapia

ul. Nowosądecka 46, 30-683 Kraków
Kurdwanów, Podgórze Duchackie,
Wola duchacka, Piaski Nowe
Godziny otwarcia:
Pon - Pt 8:00-20:00
Sobota 9:00 - 15:00
Tel: +48 883-599-007
E-mail:rejestracja@dermamax.pl

Manicure akrylowy

MANICURE AKRYLOWY

Manicure akrylowy to bardzo popularna metoda na przedłużenie paznokci. Do przedłużenia i wymodelowania paznokci stosuje się specjalny akryl aby nadać im naturalny i identyczny wygląd.

Ale skąd bierze się tak trwała substancja jaką jest akryl?
Do otrzymania akrylu wymagane jest wymieszanie specjalnego proszku z płynem.

Paznokcie pomalowane i przedłużone metodą akrylową pięknie się prezentują i rzucają się w oczy! Są też idealnym rozwiązaniem na wesele, imprezę lub do pracy.

Akryl jako twardy materiał zapobiega obgryzaniu paznokci oraz nadaje płytce sprężystość. Paznokcie są również znacznie łatwiejsze w pielęgnacji.

Jak uzyskać pożądany efekt manicure akrylowego?
Przede wszystkim płytka paznokcia wymaga odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia paznokci. Paznokcie powinny być wypolerowane i spiłowane. W pierwszej kolejności na płytkę paznokcia nakłada się odżywkę (zabezpieczenie paznokci). Później konieczne jest nałożenie tzw. primera czyli substancji, dzięki której akryl łatwiej łączy się z paznokciem. Następnie na paznokieć nakładamy szablon, na który z kolei nakłada się właściwy akryl. Akryl schnie bardzo szybko, dlatego po jego wyschnięciu trzeba spiłować brzegi paznokci aby nadać im oczekiwany kształt.

Metoda akrylowa ma również dobre zastosowanie do zapuszczenia paznokci.