Studio Kosmetyczne,
Medycyna Estetyczna, Laseroterapia

ul. Nowosądecka 46, 30-683 Kraków
Kurdwanów, Podgórze Duchackie,
Wola duchacka, Piaski Nowe
Godziny otwarcia:
Pon - Pt 8:00-20:00
Sobota 9:00 - 15:00
Tel: +48 883-599-007
E-mail:rejestracja@dermamax.pl

Leczenie aft

Afty pojawiające się w jamie ustnej to coraz częściej spotykana dolegliwość wśród kobiet i mężczyzn. Objawów pojawiania się aft może być bardzo wiele. Wśród nich możemy wyróżnić np.: nieodpowiednia higiena jamy ustnej, choroby migdałków lub wyrzynające się ósemki.

leczenie aft kraków

Afty są to niewielkie owrzodzenia pojawiające się w różnych częściach jamy ustnej. Innymi słowy jest to zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, objawiające się na podniebieniu, języku, bądź wewnętrznej stronie policzków. Średnica aft waha się od 1 milimetra nawet do 2 centymetrów.

Afty mogą mieć różną podstawę zmian na błonie śluzowej. Mogą uwidaczniać się podczas przebiegu opryszczki (gdy najczęściej mylone są z pleśniawkami), lub zakażenia bakteryjnego jamy ustnej.

W celu leczenia aft zaleca się stosowanie płukanek, lub substancji które wspomagają utrzymanie właściwej flory bakteryjnej jamy ustnej. W ciężkich stanach zapalnych może być również wprowadzona antybiotykoterapia lub sterydoterapia.

W naszym studio możecie Państwo skorzystać z fachowej pomocy w leczeniu aft. Do leczenia tej przypadłości używamy wyspecjalizowanego lasera, dzięki któremu możemy wyeliminować ognisko powstawania aft. Zaletą laseroterapii w leczeniu aft jest fakt, że laser działa punktowo i dokładnie.
Z należytą starannością promienie lasera oddziałują na każdą pojedynczą aftę dając ukojenie w bólu jamy ustnej już po pierwszej wizycie.